Kahtepidi kantava tuukrimütsi idee tekkis tegelikult puhtalt oma vajadusest.
Hommikul vaatad ja kaalud, mis riideid lapsele selga panna. Kui aga ilmad on heitlikud ja temperatuur muutub kiiresti, siis juhtub vahel ikka, et hommikul valitud riietus osutub päeva peale liiga soojaks. Nii avastadki mingi hetk, et lapse pea on märg. Mina olen siis laste mütsi pahupidi keeranud, et lapse pea vastas oleks kuiv kangas. Et laps ka pahupidi mütsiga kena välja näeks, õmblesingi oma lastele tuukrimütsid, mida saab kahtepidi kanda.
Lisaks teeb kaks eri mustrit palju rõõmu lastele. Nagu oleks soetanud kaks mütsi ühe asemel. Ja lapsevanemana oled ka Sina õnnelik, sest oledki maksnud ainult ühe mütsi eest.
Meie tuukrimütsid on sündinud oma laste peal erinevaid versioone katsetades ja parendades. Meie perele meeldib väga koos välispordialasid harrastada. Kui sõidame ratastega, rulluiskudega või lähme mäesuuska sõitma, kus vaja lastele kiivrid pähe panna, on sinna alla kõige mõnusam panna üks tuukrimüts. Ja kui külm tuul peaks näkku puhuma, saad salliosa mõnusasti suu ja nina ette tõmmata.
Kui laps kannab eraldi mütsi-salli, siis võid ikka näha, et kael või kõrv vahel suures mängutuhinas paljaks läheb. Sel põhjusel on meie lapsed ka lasteaias alati tuukrimütsidega käinud. Kui ise lapse juures olla ei saa, et teda pidevalt kontrollida, on ema süda rahul, kui tead, et mängutuhinas kael paljaks ei vaju ja kõrv kuskilt vahelt välja ei piilu. Kui puhub eriti külm tuul, saad tuukrimütsi ka suu ja nina ette tõmmata.
Lisaks on lapsel ise tuukrimütsi ise väga lihtne pähe panna ja ära võtta.
Mõnusat ja päikselist õuesliikumist!
Triin,
Emma and Theo looja